Popis úplně prvního dílu(1x01), aneb Jak to začalo.....

6. září 2009 v 12:50 | Piper |  Charmed...
Ahojte lidičky!
:-) na přání tady přidávám podrobný popis úplně prvního dílu s pár fotečkama. :-)
Úplně první díl je teda díl 1x01.
V angličtině zní název dílu: Something wicca this way comes
A v češtině je název dílu: Všechno zlé je pro něco dobréA tady už podrobný popis:
Prue a Piper si společně spokojeně žijí v domě v San Francisku, kde bydlí už od malička. Piper se chystá na přijímací pohovor do nové práce. Po městě řádí vrah, který vraždí čarodějky. Prue není zrovna nadšená ze zprávy, kterou se od Piper dozvídá. Z New Yorku se k nim vrací černá ovce rodiny, třetí sestra, Phoebe.

Phoebe si začne hrát se starou spiritistickou deskou, která postupně napíše "ATTIC" (v překladu půda).

Prue ji ale nevěří a tak se Phoebe vydává na půdu sama. Dveře nejdříve nejdou otevřít, ale když už Phoebe odchází samy se otevřou. Phoebe na půdě najde starou truhlu, která září. Když ji otevře uvnitř najde starou, zaprášenou knihu. Book of Shadows. Kniha Stínů. Otevře knihu na úvodní straně a přečte kouzlo. Ani netuší, že přečetla kouzlo na obnovení moci tří. Prue a Piper přijdou na půdu za Phoebe a dozvídají se, že přečetla kouzlo.


Ráno se před odjezdem na přijímací pohovor Piper a Phoebe baví o moci tří, o které si Phoebe četla v knize. Piper stále tvrdí, že žádné čarodějky nejsou a žádnou moc nemají.


"Vždyť ani máma, ani babička čarodějky nebyly."

Prue v práci poprvé nevědomky využívá svou moc. Když je naštvaná na bývalého snoubence Rogera, myšlenkou povolí pero, které má v kapse u košile a inkoust vyteče. Nakonec mu inkoust vystříkne i do obličeje.
Piper při přijímacím pohovoru do restaurace, ale nestihne přidat poslední ingredienci. Portské víno. Snaží se ho zastavit, aby mohla víno přidat, ale neposlouchá ji. Až Piper nevědomky zastaví čas a stihne víno přidat.

Prue končí v práci v muzeu. Po rozhovoru se svým šéfem - Rogerem odchází a on za ní volá: "Doufám, že nemáš v kabelce nějaké firemní věci." Prue se naštve a chudáka Rogera záhadně škrtí kravata. Prue ale stále o ničem, co dělá neví.
Phoebe jede na kole po silnici a dostává vidění, ve kterém vidí dva kluky na kolečkových bruslích, jak vletí pod auto. Oba dva zachrání tak, že pod auto sama spadne a zastaví ho tak.
Phoebe a Prue se o všem baví v restauraci. Prue stále nevěří, že nějaké schopnosti existují a že je zrovna ony mají, dokud ji Phoebe nenaštve a Prue pak nepohne malou nádobou se smetanou na pultu.
Piper se svým přítelem Jeremym jede do nějakého starého domu. Netuší, kdo její přítel je.
Prue a Phoebe se v lékárně hádají o tátovi. Prue vysype myšlenkou spoustu léků z poliček.


Phoebe: "Kniha Stínů říká, že naše síla poroste."
Prue: "A vyroste?" :-D

Jeremy ve starém domě napadne Piper. Jeremy je vrah, který po městě vraždí čarodějky. Piper se lekne a tak Jeremyho zmrazí. Utíká domů.
Všechny sestry doma poprvé sedají do kruhu svíček ke Knize Stínů, aby zničily prvního zaklínače. Jeremy je oslaben, ale ne zabit a Phoebe má o tom vidění. Jeremy je na cestě do domu Halliwellových. Prue ho odráží, ale nestačí to. Utíkají na půdu. Na půdě si Prue vzpomíná na nápis od jejich mámy na spodu spiritistické desky. Musí se spojit, síla tří.


"Tři spolu stojí, síly si spojí."Jeremy zemřel definitivně. "Síla třech."

Prue: "Budeme si dávat pozor, budeme rozumné a budeme držet pohromadě."
Piper: "Tak to bude zajímavé."

Na závěr dílu Prue svojí mocí zavírá domovní dveře. Konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 >Piper< >Piper< | 6. září 2009 v 17:55 | Reagovat

Je tak to teda diky ze jsi mi to sem ridala vypada to moc dobre fakt to jeste jednou dekuji!Tak ted bych to urcite chtela vydet na vlastni oci...diky moc!Krasne to popysujes!
Zatim pa paa měj se!

2 Katka Katka | Web | 7. září 2009 v 16:02 | Reagovat

Tenhle díl je skvělý začátek,viděla jsem ho už mockrát,minimálně půlku scénáře znám na zpamět

3 Liam Liam | Web | 13. září 2009 v 12:14 | Reagovat

Nejlepší díl z celého seirálu uplně ho žru... nejlepší díl pstě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama