Květen 2015

Holly a Shannen - otázky fanoušků

27. května 2015 v 10:39 | Vaše Piper |  Setkání v roce 2014

A jak jsem už slíbila, dneska mám pro Vás další videjko z Charmed Convention. Z úvodního videa víme, že hned po zahájení přišla na řadu část pouze s Holly a Shannen, které dostávaly otázky od fanoušků. :-) Některé otázky jsou moc dobré a zajímavé a hodně jsem se těšila, co odpoví... jiné mi připadaly hodně hloupé. :-D No ale přiznejme si, všichni závidíme každému tomu člověku, že tam mohl být.

Mám takovou otázku na Vás, jakou otázku by jste položili vy Holly nebo Shannen (nebo oboum), kdyby jste měli tuto příležitost? :-)

A znovu: Pro ty, kteří si nejsou tak jistí svojí angličtinou, v následujících odstavcích Vám napíšu, co se tak nějak vlastně v těchto 22 minutách odehrálo:

První tázající se ptá, jakou schopnost by si Shannen vybrala, kdyby jsi měla vybrat jakoukoliv kromě telekineze. Ta se doptává, jestli to musí být schopnosti, které byly v Čarodějkách nebo celkově jakákoliv schopnost, která existuje. Nakonec si stejně ale vybírá schopnost z Čarodějek - schopnost Lea (Brian) léčit. A rozhodně schopnost být neviditelná...někdy.

Druhá (Emily) nejdříve popisuje, jak je šťastná, že je může vidět a následuje otázka pro Holly: Která scéna byla nejnáročnější na natáčení? Hollyina první reakce: Oh, tohle bude milovat. Byla to scéna, kdy jsem byla u její (od Shannen - Prue) hrobky, krypty (předpokládám, že myslí scénu z 4x03). Mezi sebou jen tak tišeji říká Shannen Holly, že to je od ní hezké, že to oceňuje. :-D

Třetí (Michael) podobně jako ostatní popisuje, jak je šťastný. Říká, že Shannen miluje od doby, co byl malý kluk. Pak nám trochu přeskakuje od francouzštiny k angličtině a je to velmi zábavné, protože Shannen slyší akorát své jméno, poslední epizoda, kde byly společně a podobně. :-D Moderátor vše sesumíruje jako otázku: Jaké vzpomínky má na poslední epizodu? Holly přidává, že tu režírovala. A dále že se doptával na scénu, kde ji tekla krev z nosu a pak nošení Holly po domě. Odpověď Shannen: Byla to epizoda, kterou jsem režírovala. Pamatuju si, že jsem odváděla dobrou práci. :-D Holly přídává: A já si to nemyslela. Shannen dovysvětluje: Mučila jsem ji (Holly) a proto jsem si myslela, že odvádím dobrou práci. A celkově to byla taková divná, sladko-bolná věc... víte, umírala Holly, umírala jsem já ... byl to takový zvláštní moment pro obě. Holly přidává: Já nevím, já umřela hodněkrát. Shannen: A co se týče té krve. Jen jsem říkala: Více krve, více... ujistěte se, že jsem mrtvá.

Čtvrtá slečna je z Británie (a to je pro mě teda krutý přizvuk - to jsem si pouštěla opakovaně) a její otázka je pro Holly: Jaké to pracovat na Pretty Little Liars? Holly odpovídá, že je to pro ní vlastně hodně lehké, protože toho hodně nedělám. Holky odvádí tu těžkou práci. Já se jen čas od času objevím, zjistit, jestli je všechno v pohodě, což není. :-D
(Taky si myslíte, že je hloupé se na Charmed Convention ptát na jiný seriál?)

Pátý má otázku pro Shannen, ale co se to ptal mi bylo záhadou, než to s moderátorem přeformulovali :-D Trochu jsem doma vypadala podobně jako Holly a Shannen. :-D Ptal se, jestli lituje, že se nevrátila do seriálu po tom, co ve třetí sérii umřela. Holly odpovídá: Ano, lituje. :-D Shannen přidává, že Holly odpovídá za ni, že to dělá ráda. Shannen sama potom říká, že ona ale nelituje. Vše má svůj čas a svou cestu, byl to úžasný seriál s očividně nejlepšími fanoušky.

Šestá slečna má otázku pro obě a to: Jak se jejich život změnil po tom, co se staly televizními čarodějkami. Holly v polovině přerušila poznámkou: Hodně jsme zestárly. (Mezitím se řeší, že mají lidi přestat používat blesk na foťácích.) Holly slibuje, že už ji budou věnovat pozornost. Slečna se ještě doptává, jestli je třeba lidi žádali na ulici, aby dělali nějaké divné věci... Shannen měla poznámku o divných částech těla, Holly přidává, že lidé si nebyli jistí během první série, jestli mají rádi seriál o čarodějkách a nebo ne, a rozhodně prý vyděsily několik dětí.

Sedmá slečna se rovnou raději pustila do francouzštiny a její otázka: Jestli Shannen ráda zpívala ve Friends ´Til the End (film z roku 1997)? Odpověď Shannen: Pravdu? Na začátku ne. Mám hodně chraplavý hlas a musela dostat nějaké očkování, ale ve chvíli, kdy byla na pódiu se cítila jako opravdová rocková hvězda. Všichni někdy chtějí být jako taková rocková hvězda, protože jsou prostě víc cool.

Osmá slečna (Jasmen) má otázku pro Holly: Jaké to bylo, když si začala uvědomovat, že je slavná? Holly říká, že nechce říkat, že se to zdá tak dávno....ale jo. Pak se moderátor asi ptá, jestli pochytily tu otázku, protože on sám to asi moc nepochopil. Shannen říká, že ona taky ne. (Bylo tam pár slov, které mi to té otázky vůbec nesedí.) Takže se má zeptat znovu. Přidává, že vlastně Holly byla poprvé v televizi někdy kolem 8 až 9 let, a jaké to pro ní bylo, když byla tak malá a lidi ji začali poznávat. Holly odpovídá, že tohle se nestalo, když byla malá. Když byla malá byla hodně schovaná (zatemněná). Moderátor asi podobně jako já nezná slovo obscure - takže dovysvětlují to tak, že měla prostě soukromí, nebyla slavná.

Shannen si všimla skupinky lidí, kteří sedí nahoře a vypadají jakože je to vůbec nezajímá. Holly říká: Nevím, měli bychom se jich zeptat.

Devátý nejdříve zase jen tak povídá. Je šťastný, splnil se mu sen a začne mluvit směrem k Shannen. Holly poznamenává: Já věděla, že jde o tebe a ne o mě. Je fanouškem o té doby, co mu bylo sedm, teď je mu 27, takže je to dlouho. Říká ji, že je silná osobnost a prošla si v životě těžkými věcmi. Hodně mu prý pomohla.... přišel o sestru ve stejném roce, kdy Shannen přišla o tátu. A přeje ji vše nejlepší, protože si to zaslouží. Jeho otázka směřuje na to, že jsou Holly a Shannen dlouholeté přítelkyně a jestli spolu plánují nějakou show. (To zatím nesměly říct - ale my ostatní víme o Off the map.) Shannen ale vypadá trochu rozhozeně (asi protože zmínil tátu) a Holly se ji ptá, jestli ho má jít zbít. :-) Shannen to uzavírá prohlášením: Nemůžeme jít do detailů (Holly poznámenává: V tom nejsem dobrá.), ale můžeme Vás ujistit, že budete vídat Holly a mě v televizní show. Shannen si utírá asi možná i slzy a Holly se s pohledem upřeným mezi lidí ptá: Stále brečíš?

Desátá slečna je samozřejmě velkou fanynkou Čarodějek. Pak říká, že je tak hrozně vystresovaná. Holly říká: To je v pohodě, dej si na čas. Slečna pak pokračuje tím, že má blog, kde píše o amerických seriálech a začalo to právě Čarodějkami a už nikdy neskončilo. Samozřejmě i sleduje Pretty Little Liars. Otázka směřuje k tomu, že Piper v první a druhé sérii byla taková sladká a změnila se hodně. Ptá se, jestli to bylo její rozhodnutí (Holly) nebo Brian Kern (producent) udělal takovou změnu. Holly říká: Nikdy jsem nedělala to, co mi řekl. Myslím si, že to byla taková kombinace. Povaha se měnila, byla starší, ... a když se stala nejstarší sestrou - to to změnilo taky. Byla zraňována a stárla - změnila se tak jako každý jiný člověk v průběhu života. A taky jsem vás nechtěla začít nudit. Pak se slečna ještě znovu ptá na tu novou show, ale Shannen říká, že o tom opravdu nemůžou mluvit. Nakonec to slečna uzavírá tím, že je sleduje na twitru a kdyby potřebovaly průvodce, je tady. Holly poznamenává, že před dvěma dny se ztratily.

Jedenáctý tázající (Vincent) říká, že jsme všichni slyšeli o Charmed reboot (chtěli dávat čarodějky jakoby znovu, akorát by to bylo s jinými herci) a nikdo to nechceme. (To má pravdu. Nemůžou být Čarodějky bez Holly atd.) Preferujeme myšlenku filmu. (To já taky.) Ptá se, které herečky si myslí, že by byly nejvhodnější k tomu, aby je nahradily, aby je hrály. Holly: Já chci Julii Roberts. Shannen: Já beru Sandru Bullock. :-D Shannen dodává, že asi myslel mnohem mladší než jsou ony. Vincent souhlasí, že tak to myslel. Holly říká, že neví, že by neměly vůbec na tuhle otázku asi odpovídat. :-D Je to opravdu těžká otázka a Holly to uzavírá: Přeju jim hodně štěstí. :-D (Pravda.)

Dvanáctý má rovnou otázku pro obě dvě: Přinesly jste si něco z natáčení Čarodějek? Holly upřesňuje: Myslíš, jestli jsme něco ukradli? Ano, ano.... :-D Shannen říká, že tak trochu ukradla svůj šatník. Holly taky přidává, že má příliš mnoho Piper ve své skříni. Jinak Holly má pár hrníčků na čaj, meč (Meč ve městě), dračí hůl (Staff - ani nevím, jak to pojmenovali v překladu, na tyhle díly já už koukala v angličtině - je to ta hůl z 8x12 - Angry Zen).

A moderátor už nám ukončuje otázky.


A tak i já Vám přinesu další videjko z Charmed Convention zase příště. :-)Convention - opening (Zahájení setkání)

26. května 2015 v 10:55 | Vaše Piper |  Setkání v roce 2014

Zde se můžete na youtube kouknout na první video, které mám pro Vás dneska připravené. Jde o zahájení celé akce Charmed Convention. :-) Jak už víte - konalo se v Paříži a proto budeme často v těchto záznamech poslouchat francouzštinu. (Třeba se něco přiučím. :-D ). Jinak samozřejmě všechno ale překládají do angtičtiny a samozřejmě všichni naši zúčastnění (Holly, Shannen, .... ) mluví anglicky. Tak předpokládám, že s tou angličtinou už si všichni nějak určitě poradíme. :-)

Videjko si užijte a těšte se na další, které přidám snad to nejdříve. (Pro ty, kdo nechtějí čekat na můj komentář - můžete klidně jít po dalších videích, které youtube nabídne. Všechno to bylo přidáno jedním autorem - Marie M)A pro ty, kdo si nejsou příliš jistí svou angličtinou - přidávám malý komentář o tom, co bylo ve videu řečeno:

V úvodu byl pro diváky připravený sestřih s různými scénami z Čarodějek s originální hudbou, kterou jsme 7 let slýchávali v úvodní znělce. (Zajímavost: V 8 sérii nemohla být použita, protože už neměli koupená práva na používání této hudby. Pravděpodobně tyto práva museli teda znovu zakoupit pro Convention.) Ve scénách se objevují pouze herci, kteří na Charmed Convention dorazili. :-)

Pak nám moderátor přivítá zúčastněné - Holly Marie Combs (Piper), Shannen Doherty (Prue), Drew Fuller (Chris), Wes Ramsey (Wyatt), Dorian Gregory (Darryl) a jako poslední přichází Brian Krause (Leo). Přichází pozdravení, optání se, jak se všichni mají a trocha rozpačitosti, že nikdo neví, čím tak nějak začít. :-D
Pak nám moderátor chvíli mluví francouzsky a je úžasné, že diváci se vesměs smějí a všichni už se bojí, co se bude dít. Moderátor žádá Holly, aby předala Shannon mikrofon a na základě toho, že ho o to hodně lidí žádalo, prosí aby zmrazila obecenstvo (udělala svůj typický pohyb rukama). Ta z toho není nijak moc nadšená... :-D a ještě méně když ji Drew (Chris) začne pravděpodobně nahrávat na mobil. :-D Pak už je jen rozmrazí a celé setkání může začít. :-)
Jako první zůstávají na otázky fanoušků Holly a Shannen a pánové můžou odejít - prý odpočívat. :-) A tento rozhovor Vám přinesu v dalším článku. :-)

Zatím se mějte hezky. Páá

Charmed Convention (Setkání Čarodějek)

26. května 2015 v 10:30 | Vaše Piper |  Charmed Convention

Zdravím všechny,
hlásím se Vám po delší době (mooc a moooc práce :-D ), ale přináším novinku a slibuju s tím ještě několik dalších a dalších článků.
Někteří z Vás o tom určitě věděli, někteří možná i dřív než já... ale k věci. :-) V březnu minulého roku (2014) proběhlo v Paříži Charmed Convention - Setkání fanoušků Čarodějek s herci. Trvalo dva dny, během kterých měli fanoušci příležitost se ptát herců a hereček na různé otázky, vyfotit se společně .... atd.


A znovu už letos (2015) proběhlo toto setkání znovu - tentokrát se připojily i Finola Hudges (máma Patty) a Jennifer Rhodes (babička Penny). Musím říct, že až do toho letošního, jsem vůbec netušila, že se něco takového odehrálo. :-(

Pro všechny z Vás, kteří jste se nemohli zúčastnit osobně, tady postupně přidám videa, které k těmto setkáním existují a další věci. :-) Doufám, že se teda máte na to co zase těšit.

Co se týče setkání pro rok 2016 - zatím jsou pouze různé dohady. :-) Až by bylo něco jistého - dám Vám sem určitě vědět.